Wiatrówka Ekol Ultimate Woodprint 4,5 mm

Ekol Ultimate Woodprint o kalibrze 4,5 mm to klasycznie łamana wiatrówka tureckiego producenta Ekol. Długość całkowita karabinka wynosi 1150 mm (długość lufy to 490 mm) a jego waga to 2700 gram. Energia kinetyczna wiatrówki wynosi poniżej 17 J, a prędkość początkowa to 305 m/s. Karabinek ten doskonale sprawdzi się zarówno dla początkujących strzelców jak i zaawansowanych użytkowników.

Ekol Ultimate Woodprint strzela śrutem grzybkowym (diabolo) o kalibrze 4,5 mm. Jej lufa jest gwintowana. Wiatrówka osadzona jest w łożu syntetycznym. Wykorzystanie tworzywa syntetycznego sprawia, że waga broni jest zmniejszona. Dzięki temu osada jest też odporna na uszkodzenia. Stylistyka tego łoża przypomina łoże drewniane.

Karabinek wyposażony jest w światłowodowe przyrządy celownicze jakimi są czerwona muszka i zielona szczerbinka. Szczerbinka regulowana jest w poziomie i pionie. Dlatego tez mierzenie do celu jest znacznie ułatwione, nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Ekol Ultimate Woodprint ma też w standardzie szynę montażową 11 mm dzięki której na karabinku można zamontować lunetę celowniczą. Szyna ta jest zlokalizowana w górnej zewnętrznej części cylindra.

[ Sprawdź cenę tej wiatrówki w sklepie ]

Gumowa stopka kolby oraz anatomiczne profilowany chwyt  sprawia, że strzelanie jest komfortowe. Wiatrówka ta wyposażona jest w blokadę spustu włączającą się po naciągnięciu sprężyny. Dzięki temu jej użytkowanie jest bezpieczne. Karabinek jest poręczny, a strzelanie z niego z pewnością sprawi frajdę każdemu użytkownikowi.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *