Najlepsze łuki bloczkowe – Ranking TOP5 łuków bloczkowych

Wybór odpowiedniego łuku bloczkowego na pewno nie należy do spraw łatwych. W praktyce producenci proponują rozmaitego rodzaju urządzenia, od bardzo tanich, do tych zdecydowanie za drogich. Jednak amator, kompletny laik w tym temacie nie będzie wiedział czym się kierować przy wyborze adekwatnego łuku dla swoich potrzeb. Polecam zatem zapoznanie się z rankingiem pięciu najlepszych łuków bloczkowych na ten moment. Sprzętów które miałem okazję testować i uważam, że sprawdzą się w wielu przypadkach, będą idealnym rozwiązaniem dla osób o zróżnicowanym poziomie umiejętności.

#1 CROSMAN WILDHORN

Łuk bloczkowy WILDHORN to, jak reklamuje producent, połączenie sprzętu tradycyjnego z nowoczesnością oczekiwaną przez pasjonatów strzelania z łuków. Jak się to ma jednak do jego stosowania praktycznego? Jak oceniam ten sprzęt pod kątem użyteczności? Na uwagę zasługuje to, że Crosman Wildhorn nie wymaga ogromnej siły w trakcie strzelania, również mierzenie do celu nawet dla kompletnych amatorów nie będzie trudne. Takie właściwości to jakby zachęta by wchodzić głębiej w tematykę strzelania z łuków bloczkowych. Ale zwracam uwagę również na inne zalety tego łuku. Lekkość sprzętu czyli każdy sobie poradzi z jego noszeniem, trzymaniem, nie będzie irytowała jego waga. Cały sprzęt został przygotowany z włókien polimerowych, a dodatkowo producent pokrył go specjalną farbą dzięki czemu jest odporny na zniszczenia, łatwo o niego dbać. Decydując się na wydatek rzędu 300 złotych otrzymamy pełen komplet czyli oprócz samego łuku również dwie strzały, celownik, uchwyt na strzały oraz specjalnie zaprojektowane ochraniacze placów i przedramienia. Jak na początek przygody ze strzelaniem, ale nie tylko, łuk produkcji firmy Crosman to najlepszy wybór. Polecam

[ Sprawdź cenę tego łuku w sklepie ]

#2 POE LANG REX SKULL CAMO

Na drugim miejscu postanowiłem umieścić sprzęt który nie należy do tanich, bo kosztuje ponad 900 złotych, jednak z uwagi na swoje walory, zadowoli najbardziej wymagających miłośników łucznictwa. Już sam producent czyli firma POE LANG to gwarancja tego, że nie otrzymujemy sprzętu byle jakiego, a wręcz przeciwnie, w każdym elemencie, detalu znakomicie przygotowanego. Największą zaletą łuku bloczkowego POE LANG REX SKULL CAMO jest wyposażenie go w doskonale regulowany naciąg. Ta opcja jest tutaj znakomita, multum możliwości regulacji pozwala na dopasowanie go do każdych warunków, dopasować naciąg pod potrzeby różnych osób, dlatego też łuk ten jest znakomity jeżeli mowa o uniwersalizmie. Co prawda wiele osób może uważać, że za tą cenę otrzymujemy zbyt mało, bo tylko łuk oraz dwie strzały, jednak to nie jest najważniejsze. Wysoka jakość wykonania, zrozumienie potrzeb różnych pasjonatów łucznictwa to jego pozytyw.

[ Sprawdź cenę tego łuku w sklepie ]

#3 COBRA SILVER

Miejsce na podium mojego rankingu zamyka łuk bloczkowy COBRA SILVER który polecam wszystkim osobom które miały już do czynienia ze strzelaniem z łuków, osobom które poszukują czegoś nowego i do tego w przystępnej cenie. Sprzęt ten kosztuje zaledwie 420 złotych, jednak gwarantuje rozrywkę na najwyższym poziomie. Wykonanie urządzenia z najlepszych włókien szklanych co gwarantuje długi okres użytkowania, zaprawieni w bojach strzelcy nie będą mieli okazji by psioczyć na szybkie zużywanie się sprzętu. Sam majdan tego łuku bloczkowego powstał z hartowanego aluminium, odpowiednie wyprofilowanie, wszystko to daje komfort w trakcie strzelania, dobrze się go trzyma w dłoniach. Celność gwarantowana, dobrze zaprojektowana cięciwa, czego można chcieć więcej po dobrych łukach dla osób zaawansowanych. Oczywiście taka właściwość wymaga mocy przy naciąganiu, przy celowaniu. Warto zaznaczyć iż łuk COBRA SILVER gwarantuje znakomitą siłę wyrzutu jakiej na pewno nie znajdziemy w większości łuków

[ Sprawdź cenę tego łuku w sklepie ]

#4 DRUID CAMO

Łuk bloczkowy DRUID CAMO czyli sprzęt w bardzo niskiej cenie, co nie oznacza że jest kiepski. Za jedyne 300 złotych dostajemy łuk który może być wykorzystywany przez niedzielnych strzelców. Został on zaprojektowany w taki sposób, że istnieje możliwość kompletnego jego demontażu. To zaleta dla wszystkich którzy pragną korzystać z łuków od święta i nie mają zamiaru kłopotać się z jego transportowaniem na miejsce gdzie rozpocznie się strzelanie. To więc atut z jakim kłócić się nie można. Dodatkowo lekkość sprzętu powoduje, że praktycznie każdy może bez problemów rozważać jego zakup. Toteż nie jest najmocniejszy łuk bloczkowy. Jak prezentuje się pod kątem wykonania? Całość wykonana z doskonałych tworzyw sztucznych które gwarantują nie tylko wytrzymałość sprzętu ale również sprawiają, że użytkowanie go jest komfortowe i bezpieczne. Specjalne zaprojektowanie bloczków w DRUID CAMO (w sposób niesymetryczny) sprawia, że strzał, jego siła jest znacznie większa, niż możliwości strzelca, elastyczność oraz zasięg jego ramion. Polecam raz jeszcze, przystępna cena, znakomity łuk plus osprzęt, warto sprawdzić osobiście

[ Sprawdź cenę tego łuku w sklepie ]

#5 BARNETT VORTEX LITE

Postanowiłem, że ranking łuków bloczkowych zamknie coś dla osób młodych, idealny sprzęt dla młodzieży. Bo i przecież o tej grupie można zapominać i kiedy ktokolwiek z Was zastanawia się nad idealnym prezentem w postaci łuku dla kogoś bliskiego, kogoś młodego, to wydatek 500 złotych na BARNETT VORTEX LITE będzie znakomitym rozwiązaniem. Szeroki zakres siły naciągu, która może być łatwo regulowana pozwala każdemu młodemu człowiekowi spokojnie trenować strzelanie, rozwijać w sobie pasję łucznictwa. Od lekkiego naciągu do maksymalnego jego zwiększania. To łuk bloczkowy mający sprawdzić czy jego właściciel po prostu pokocha strzelanie, nic lepszego nie znalazłem w tej kategorii.

[ Sprawdź cenę tego łuku w sklepie ]

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

14 Comments

 1. drejk 22 lipca 2016 at 11:32

  a Cobra Black czymś się różni?


  1. katko 9 października 2016 at 15:15

   Koloren


   1. drejk 30 maja 2017 at 20:53

    materiałem z którego jest zrobiony nie? black też jest z aluminium?


   2. gekon 31 maja 2017 at 20:41

    Jak cena nie jest inna to i podzespoły te same. Ale jednemu srebrny a innemu czarny do stylówki pasuje.


    1. maniek 26 czerwca 2017 at 08:48

     ja bym wolał czarny mimo wszystko 😛


 2. starton 29 grudnia 2016 at 10:14

  Ciekawy artykuł – ładnie zrobione ze zdjęciami.
  Dopiero zacząłem się tym interesować i mam kilka pytań.
  Cobra ma na szczytach rolki okrągłe a pozostałe łuki jakieś owalne ? O co w tym chodzi ? Owalne są lepsze ?
  Które łuki są bardziej celne – te o wyglądzie tradycyjnym jak Cobra czy o kształcie typu Crosmann ?
  Czy siła 29 lbs dla dorosłej osoby nie jest zbyt mała ? Widziałem np Cobra Protex z siłą 55 lbs..


  1. Zawadzki Maciej 23 lutego 2017 at 12:09

   Jestem prepersem,kompletuję sprzęt proszę o poradę dot. łuku bloczkowego do polowań(zając,bażant do sarny nie strzelę a na dfzika potrzebny cięższy kaliber.
   Będę wdzięczny za poradę.


   1. Tyra 4 kwietnia 2017 at 10:43

    Przypadkiem polowanie z łukiem na zwierzynę nie jest zabronione? Łuk ma służyć do strzelania do celu, a nie do żywych zwierząt. Kup sobie lepiej tarczę.


    1. gekon 31 maja 2017 at 20:57

     To się nazywa kłusownictwo i porada odnośnie tarczy jest zdecydowanie jedyną dobrą. Proponuje poczytać jakie kary grożą za takie postępki a później z łukiem do lasu się wybierać.


     1. maniek 26 czerwca 2017 at 08:50

      dokładnie. Jak się postara to i znajdzie tarcze ze zwierzętami jeśli mu tak na tym zależy. Ale uważam, że zabijanie zwierząt z łuku jest chore. Ten sprzęt służy do czego innego!


   2. drejk 30 maja 2017 at 20:54

    w Polsce nie wolno polować z łukiem, polowałeś tak?


   3. Tirex 9 czerwca 2017 at 14:29

    To że jesteś „prepersem” na szczęście nie zwalnia Cię z odpowiedzialności karnej za kłusownictwo. Tak jak wszyscy poniżej doradzam Ci kupić tarczę albo zostawić takie zabawy ludziom odpowiedzialnym, którzy wiedzą jak obchodzić się z łukami i bronią, bo najwyraźniej do nich nie należysz skoro uważasz, że można polować na zwierzęta w lasach, Średniowiecze już się dawno skończyło.


    1. maniek 26 czerwca 2017 at 09:27

     i to jest właśnie typ ludzi przez których mi ręce opadają. Jestem za powszechnym dostępem do broni ale jak widzę takich ludzi to jednak myślę, że dobrze, że nie mamy jej dostępnej. Niektórzy po prostu nie dorośli jak widać nawet do łuków…


  2. drejk 30 maja 2017 at 20:55

   ja widzę same kółka tam, to chyba z wierzchu tylko tak wygląda jak jakieś jaja/owale. Czyli chyba ten aspekt jest bez różnicy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *