Jaki najlepszy wykrywacz metali? Ranking wykrywaczy

Wykrywacze metalu czyli nic innego jak specjalistyczne urządzenie które wykorzystywane jest do wykrywania metalu. Oczywiście mowa tutaj o poszukiwaniach w różnego rodzaju miejscach, zarówno na powierzchni jak i oczywiście pod ziemią. Jeżeli wykrywacz metalu zlokalizuje metal to sygnalizuje ten fakt poprzez wydanie dźwięku, różnego w zależności od modelu. Do wykrywaczy metali należy również zaliczyć te używane choćby na lotniskach, jednakże to całkiem inna historia, nas interesuje detektor metalu dla różnych ludzi, tak aby można było sobie spokojnie w dni wolne pochodzić po lesie czy plaży i znajdować różnego typu skarby.

Jakiego typu mamy wykrywacze metali, jaki warto kupić, do czego przydają się konkretne wykrywacze, czym różni się wykrywacz złota od tradycyjnego wykrywacza metali i czy tani wykrywacz to dobry wybór?

Wykrywacz metali Garrett ACE 250

Wykrywacz metali Garrett Ace 250 to urządzenie doskonałe na początek swojej przygody z poszukiwaniem skarbów, co oznacza przystępną cenę i oczywiście ciekawą funkcjonalność. Wykrywacz posiada znakomity wyświetlacz dzięki któremu jesteśmy informowani o trybie pracy oraz konkretnych ustawieniach sprzętu. Doskonale sprawdza się w „boju” z uwagi na znakomite namierzanie przedmiotów, odchodzi proces dłubania w ziemi, robienia dużych wykopów. Równocześnie system dźwiękowy sprzętu gwarantuje nam 3 opcje odnośnie konkretnych znalezisk co niejako zdradza nam czego możemy się spodziewać. Jeszcze raz podkreślam, doskonały sprzęt, na pewno zadowoli nabywców, pozwala prowadzić poszukiwania w przeróżnych miejscach. [ Spawdź cenę tego wykrywacza w sklepie ]

Wykrywacz metali Garrett ACE 150

Wykrywacz metali Garrett Ace 150 to nic innego jak sprzęt dość popularny. Ale co idzie za popularnością? Wyposażony w różne opcje poszukiwania: ogólnie metal jak i dokładniejsze wskazania na monety czy biżuterię. Kiedy skorzystamy z dokładniej opcji poszukiwania to ominie nas rozczarowanie związane z dokopaniem się do setnego gwoździa czy puszki po konserwie. Jak głęboko wkopiemy się wykrywaczem metalu? Standardowo w trakcie korzystania z Garrett Ace 150 można doszukać się skarbów do głębokości 1 metra. Dla przyjemności poszukiwania w ziemi jak najbardziej doskonała głębokość. Patrząc na naprawdę znakomite osiągi i do tego ciekawą cenę, warto bliżej się z nim poznać. [ Spawdź cenę tego wykrywacza w sklepie ]

Wykrywacz metali Rutus Alter 71

Wykrywacz metali Rutus Alter 71 z sondą DD 28 cm czyli z czym mamy do czynienia? Ten wykrywacz metali to zupełna nowość, niecały rok na rynku. Czym się cechuje? Pracuje kilka godzin bez problemów, nie ma żadnych zakłóceń w momencie poszukiwania skarbów z ziemi. Sprzęt gwarantuje nam również aż 7 programów wyszukiwania, co przede wszystkim jest ułatwieniem w trakcie pracy, pozwala dokładnie dopasować sobie działanie sprzętu do konkretnej sytuacji, do konkretnych poszukiwań. Co ważne miałem możliwość zapisania do swoich potrzeb poszukiwawczych. [ Spawdź cenę tego wykrywacza w sklepie ]

Wykrywacz metali Fisher F44

Wykrywacz metali Fisher F44 czyli doskonałe urządzenie dla każdego kto ceni sobie jakość i sensowną cenę. Jakie zalety urządzenia wybijają się na pierwszy plan? Mianowicie doskonale wykonany, stabilny, żadne telepanie sprzętem w trakcie pracy nie wchodzi w grę. Dodatkowo każdy amator, początkujący poszukiwać poradzi sobie z rozpoznaniem wszelkich funkcji sprzętu. Kto poszukuje po ciemku, nocą będzie zadowolony z podświetlenia, działa dobrze i przez długi czas. Samo zagłębienie się w ziemię to na pewno około pół metra, tak przynajmniej miałem kiedy poszukiwałem różnego rodzaju skarbów w ziemi. [ Spawdź cenę tego wykrywacza w sklepie ]

Wykrywacz metali Teknetics Eurotek 8”

Wykrywacz metali Teknetics Eurotek 8 to na pewno urządzenie na wysokim poziomie. Doskonała cena czyli mamy do czynienia z dobrą jakością na każdą kieszeń. Po kolei jednak. Działa bez zarzutu, idealnie dla wszystkich tych którzy skupiają się na poszukiwaniu kosztowności. Moją uwagę zwraca również znakomita identyfikacja, czego nie można przecież o każdym wykrywaczu powiedzieć. Co to oznacza? W wielu sytuacjach znakomicie odróżnia śmieci od wartościowych przedmiotów. Urządzenie poręczne, dość długi tryb pracy ale oczywiście nie oczekujmy od niego cudów. Jednak w tej kategorii cenowej jeden z czołowych wykrywaczy metali. [ Spawdź cenę tego wykrywacza w sklepie ]


Jaki są typy i rodzaje wykrywaczy metali?

Najważniejsze informacje odnośnie typów wykrywaczy metali związane są z tym jak one działają, jakie technologie są wykorzystywane do ich prawidłowej pracy. Z tego względu mamy:

BFO czyli wykrywacze metali których działania opierają się na zmianach drgań gdy w pobliżu cewki wykrywacza znajduje się metal. Częstotliwości generatora zmieniają się zależne od odległości. Takie wykrywacze są nieskomplikowane, również nie będą gwarantowały większej rozrywki tym którzy regularnie chodzą na poszukiwania.

PI czyli pracujące w oparciu o generator impulsów. Ten rodzaj wykrywaczy metali działa na prostej zasadzie czyli cewka generuje określony sygnał, co powoduje w następstwie odbiór przez echo. Taki wykrywacz metalu nie będzie pozwalał na dokładne określenie jaki metal znaleźliśmy. Urządzenie kiepskie z uwagi na swoje ograniczenia w pracy.

VLF oraz VLF-TR czyli wszystkie wykrywacze metali które pracują na niskiej częstotliwości, w oparciu o układ nadajnik-odbiornik. W trakcie pracy z takimi wykrywaczami dochodzi do zakłócania sygnału gdy cewka nadawcza wykryje metal. Takie urządzenia są oczywiście rozbudowane, posiadają funkcję dyskryminacji co po prostu pozwala selekcjonować wykrywane metale, nie będą wskazywały wszystkich metali znajdujących się w obszarze pracy.

Jak wybierać wykrywacze metali?

Zakup wykrywacza metali nie jest prosty. Obecnie sklepy stacjonarne, internetowe, aukcje internetowe proponują naprawdę ogromną ilość urządzeń. Znajdziemy tanie wykrywacze metali ale nie zawsze dobrze, możemy rozpatrywać te za kilka tysięcy, sugerować się choćby tym co ludzie piszą na forach internetowych czy też sprawdzić ranking wykrywaczy metali, który może wskazać co jest dobre na konkretne potrzeby. Najważniejsze to jednak indywidualnie podejść do tematu, odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Określenie możliwości finansowych. Jak to w życiu bywa, wszystko rozbija się o pieniądze. Trzeba sobie ustalić ile można wydać na takie wykrywacz metali i co najważniejsze, jeżeli posiada się naprawdę dość pokaźne rezerwy finansowe to nie ma co oszczędzać, a zainwestować na pewno w lepsze, droższe urządzenia. Dlaczego? Im więcej kosztuje tym więcej parametrów posiada, tym więcej możliwości nam daje, tym lepiej nim się szuka. A przecież dla początkującego to istotne by nie zniechęcić się do poszukiwań w wyniku użytkowania jakiegoś „dziadostwa” co wskazuje najwyższej kapsle po piwie.

Kolejny etap w doborze najbardziej optymalnej opcji dotyczy oczywiście miejsca zakupu. Tutaj polecam oczywiście kupno w renomowanych sklepach, kupno u polskich sprzedawców i oczywiście unikania sprzętu już użytkowanego. Bo często pojawia się pokusa kupna na portalach aukcyjnych, na tablicach ogłoszeniowych. To zabezpieczenie transakcji, na wypadek jakichkolwiek problemów, niesprawnego sprzętu, możemy bez problemowo go reklamować.

Wytrzymałość wykrywaczy metali, zabezpieczenie urządzenia. Warto tutaj dokładnie sprawdzić jak zostało dane urządzenie przygotowane, szczególnie że poszukiwania prowadzić możemy w najróżniejszych warunkach pogodowych. I nie ma nic gorszego niż wykrywacz metali który otrzyma trochę wody, wilgoci i już nie pracuje jak należy. Tylko dobry wykrywacz metali o odpowiednich właściwościach to podstawa dobrych zakupów, wyborów.

Dyskryminacja, możliwości regulacji parametrów, programów. Dyskryminacja to bardzo ważna opcja w wykrywaczach metali, o której pisałem już powyżej. Trzeba zdać sobie sprawę czy rzeczywiście dany model oferuje dobrze przygotowaną dyskryminację, czy nie ma problemów z dopasowaniem ustawień do poszukiwania konkretnego typu metali. Na pewno trzeba brać to pod uwagę, tak samo jak możliwości ustawień innych parametrów. Najgorsze co można zrobić to zakupić wykrywacze metali nie posiadające wielu opcji, ograniczające się tylko do suchego szukania metali. W ten sposób zanim cokolwiek cennego znajdziemy, przebrniemy przez wiele śmieci i łatwo się zniechęcimy.

Dobre urządzenia, najlepsze marki wykrywaczy metali

Jaki jest najlepszy wykrywacz metali na rynku, co na pewno nie zawiedzie oczekiwań kupującego? Powyżej wyraźnie zaznaczyłem, że cena ma znaczenie ale nie oznacza to, że ktoś mający kilkaset złotych skazany jest na porażkę. Przecież wykrywacze metali ze znakiem Garrett to doskonały wybór. Na pewno przystępność cenowa, a do tego odpowiednie parametry. Dla początkujących urządzenia firmy Garrett są jak znalazł, na pewno nie zawiodą w trakcie przeszukiwania ziemi. Jaki jeszcze ręczny wykrywacz metali warto kupić, które z oferowanych są profesjonalne, pozwalające na prawdziwą przygodę, a nawet wzbogacenie się? Warto bliżej poznać marki takie jak Rutus, Fisher czy Teknectics. Wszelkiego rodzaju rankingi wykrywaczy metali, wszelkiego rodzaju eksperckie porady na forach internetowych odnoszą się do właśnie takowych modeli, odnoszą się do tego typu sprzętu, doradza się ich zakup.

Trzeba jednak na koniec podkreślić, iż ważnym jest regularne sprawdzanie nowinek na rynku wykrywaczy metali. Co jakiś czas pojawiają się nowe wersje sprzętu czy też kompletnie innowacyjne wykrywacze. Na pewno już 800 złotych pozwala na kupno dobrego sprzętu i gwarantuje ogromną przyjemność z wykrywania kolejnych skarbów ukrytych w ziemi.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

10 Comments

 1. drejk 30 maja 2017 at 21:30

  250 bym brał. Miałem okazje używać i jest super.
  Natomiast z budżetowych brakuje Bounty Hunter w ranikngu.


  1. maniek 26 czerwca 2017 at 08:35

   a co w nim takiego dobrego? I ile kosztuje?


  2. Loyd 31 lipca 2017 at 19:37

   Faktycznie da się tym cokolwiek znaleźć wartościowego czy trzeba już grube tysiące wydać ?


 2. Tirex 10 czerwca 2017 at 13:18

  Garretty najlepsze. Korzystałem z jednego kilkukrotnie i na prawdę świetna zabawa. Do tego nie są przesadnie ciężki i bardzo łatwe w obsłudze


  1. maniek 26 czerwca 2017 at 08:35

   potwierdzam. Też się nim bawiłem i serio są spoko


   1. Loyd 31 lipca 2017 at 19:38

    Ze względu na jakość odnajdowanych rzeczy, głębokość szukania, cene czy jakie aspekty?


 3. maniek 26 czerwca 2017 at 08:37

  teknetics jak dla mnie najlepszy z całego zestawienia. Nawet mam zamiar kupić własnego niedługo


 4. domingos 28 lipca 2017 at 14:45

  panowie zaczynam dopiero czego można się spodziewać w lasach gdzie stacjonowali niemcy i ruskie przez pare lat . jaki wybrać wykrywacz posiadam na początek 1500 tysia zł ? dzięki z góry


  1. Loyd 31 lipca 2017 at 19:39

   Jak chodzi o wykrywacz to szukaj spośród firmy Garrett. A co do miejsca to na pewno znajdziesz łuski, hełmy może jakieś sprzączki.


 5. Piter 10 sierpnia 2017 at 13:20

  Wszędzie kanarki! Polecam polski wykrywacz Armand Prospector 4, lekki, dobrze wyważony, dobry zasięg. Mam, używam, bezproblemowy sprzęt za 1000 zł. Serwis polski, zawsze to lepiej, niż odsyłać nie wiadomo gdzie. Nie traci na wartości z biegiem lat, jest mało ogłoszeń z używanymi.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *